אודות

ליהי צלניק-מנור

Lihi.2013ליהי צלניק-מנור היא פרופסור חבר בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, ישראל. עיקר מחקרה הינו בתחום הראייה הממוחשבת. לפני הטכניון, עבדה כעמית מחקר במחלקה להנדסה במכון הטכנולוגי של קליפורניה (CalTech) . היא בעלת תואר שלישי ותואר שני (בהצטיינות) במדעי המחשב ממכון ויצמן למדע ותואר ראשון (בהצטיינות יתרה) בהנדסת מכונות מהטכניון.

הפרסים של ד"ר צלניק-מנור כוללים מלגת הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) לדוקטורנטים מצטיינים, מלגת סלואן-שוורץ לפוסט-דוקטורנטים, פרס המאמר הטוב ביותר בIEEE SMI'05-', ופרס AIM@SHAPE 2005. כמו כן היא זכתה בפרס גוטווירט לקידום המחקר ובמענקים מטעם הקרן הלאומית למדע, התכנית ה -7 האירופית למו"פ, משרד המדע, ואחרים. בנוסף היו לה שיתופי פעולה תעשייתיים עם Intel, Adobe, ו-Microsoft Research .

 

עדי חנוכה

adi
עדי חנוכה, סטודנטית לתואר שני בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, בהנחיית פרופסור לוי שכטר בתחום מאיצים ומקורות קרינה לצרכים רפואיים.
בעלת תואר ראשון (בהצטיינות יתרה) בחשמל מהטכניון, אותו עשתה במסגרת תוכנית המצויינים הטכניונית, והבוגרת הראשונה של תוכנית מצטיינים באמ"ת (תוכנית המצטיינים הפקולטית).
עדי עבדה בקיץ בתחום עיבוד תמונה של רקמות סרטן השד במעבדות החברה ההודית INFOSYS. בנוסף, עבדה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת קרנגי-מלון, פנסילבניה, על משחקים חינוכיים לילדים עיוורים במידנות העולם השלישי.
הפרסים של עדי חנוכה כוללים פרס מאייר לסטודנטית מצטיינים, מלגת משרד המדע לקידום נשים. פרס הכנס ISVER 2013, פרוייקט מצטיין ע"ש עוז מוזס, פרס אינטל לסטודנטים מצטיינים (2012).
 
 

סיון קאולי

סיון קאולי, נולדה בחיפה, גדלה ביישוב עדי שבגליל התחתון, ולמדה בתיכון החקלאי ויצו נהלל. כיום סטודנטית שנה שניה לתואר ראשון במסלול להנדסת חשמל בפקולטה. בנוסף ללימודים בונה ומרכזת את תוכנית "בח"ן" הפקולטית.      

 

 

 

 

הדר זריהן

hadar
הדר זריהן, בת 25 הנדסת חשמל, שנה רביעית.

ארגון "יום פתוח לתלמידות" – בפקולטה ישנה מסורת משנת 2006 להזמין בכל שנה תלמידות י"א-י"ב, 5 יחידות מתמטיקה, להכיר להן את הפקולטה ולהסביר על משמעות המקצוע. הפעילות הינה חיונית כדי להכניס לתודעה של תלמידות אלו בשלב מוקדם לשקול את האפיק ההנדסי ולא להירתע ממנו. חשוב לי לקחת חלק בפעילות משיכת סטודנטיות חדשות וגיבוש הסטודנטיות הקיימות כי אני מאמינה שאישה צריכה להפנים את העובדה שהיא מסוגלת לעשות מה שהיא רוצה. ואם זה עדיין לא מופנם – אנחנו נעזור לקידום התהליך הזה :)

 

 

קרן גבע

קרן2

קרן גבע, בת 23, נולדתי וגדלתי בת"א, כיום סטודנטית שנה שלישית במסלול להנדסת חשמל בפקולטה. מקימת אתר האינטרנט "בנות חשמל" למועמדות, סטודנטיות ובוגרות הפקולטה. מהיום הראשון שלי בטכניון ובפקולטה בפרט ועד היום, לא הצלחתי להבין את הסיבה לפער בין אחוז הנשים לאחוז הגברים בפקולטה. המצב כפי שהוא היום הוא תמוה בעיני, ולכן אפעל בכל מישור שאוכל כדי לשנות את התמונה!